Ma délelőtt 10.30 perc körül diákjanink jelezték Arany Lili diákönkormányzati elnökünknek, hogy találtak egy rossz állapotban levő macskát az iskola udvarán. Tanulóink azonnal az udvarra siettek, hogy segítsenek. Ezt követően a diákok jelezték a kint tartózkodó tanárainknak, hogy találtak egy cicát, majd egyből állatmentőket próbáltak hívni a macskához. Közel fél óra sikertelen próbálkozás (több állatvédő szervezetet hívtak) után sikerült a Fema Állatmentőkkel felvenni a kapcsolatot. Eddigre a kismacskát már bevitték tanulóink az iskolába, hogy ne fázzon, majd az állatmentők kiérkezését követően átadták nekik ellátásra. Sajnos nem tudjuk, hogy mi történhetett a kis állattal, tanulóink már ebben az állapotban találták, és a lehető legrövidebb idő alatt tudtak segítséget hívni hozzá.

Szorítunk a mielőbbi gyógyulása miatt!

 

Az iskola elkötelezett az állatok védelme iránt, számos tanulónk közösségi szolgálatot is teljesít a környékbeli menhelyeken, állatvédő szervezeteknél.