Iskola egészségügy

Tájékoztató az iskola-egészségügyi ellátásról

Iskolaorvos:

Dr. Szőcs Károly

Rendel: Ifjúság-egészségügyi rendelő (Szfvár, Jancsár u.1.)

Telefon, bejelentkezés: 22/316-363

Iskolavédőnő:

Hujberné Deák Viktória

Fogadóóra: kedd és csütörtök 10-12h között az iskola orvosi szobájában

Tel.:20/597 42 02

E-mail: viktoria.hujberne@gmail.com

Az iskola-egészségügyi ellátás az egészségügyi alapellátás részeként szolgálja a tanulók elsősorban megelőző jellegű egészségügyi ellátását. A szolgálat működését a 26/1997. NM. rendelet és az 51/1997. NM. rendelet szabályozza. Adatkezelés az 1992.LXIII. törvény szerint történik.

A tanév során szűrővizsgálatokat végzünk a 10. és 12. évfolyamon, illetve a 16. életévüket betöltő 9. évfolyamos tanulóknál.

Első alkalommal védőnői vizsgálat (anamnézis felvétele, színlátás, látás-, hallásvizsgálat, testmagasság, vérnyomás-, testsúlymérés, személyi higiénés vizsgálat), második alkalommal védőnői jelenléttel, orvosi vizsgálat történik (mozgásszervek ellenőrzése, elsősorban a talp, a gerinc és a mellkas eltéréseinek kiszűrésére, pajzsmirigy tapintásos vizsgálata, általános orvosi vizsgálat).

A szűrővizsgálatok célja a tanulók egészségének védelme, a rejtett betegségek, az egyes betegségeket megelőző kórállapotok, valamint az arra hajlamosító kockázati tényezők korai – lehetőleg panaszmentes – szakaszban történő aktív felkutatása és felismerése.

Helyszín az iskola orvosi szobája.

A vizsgálatokat követően leletet adunk. Indokolt esetben beutalót kap a gyermek szakorvosi rendelésre, melynek eredményéről visszajelzést kérünk!

A tanulók iskolaorvosi és szakorvosi vizsgálatokon és szűréseken való részvételéről a törvényes képviselő köteles gondoskodni.

A vizsgálatok pontos idejéről az osztályfőnök értesíti a tanulókat és a szülőket.

Szakmai alkalmassági vizsgálat évente történik, az arra kötelezett osztályoknál.

A testnevelési besorolást az iskolaorvos véglegesíti, szakorvosi lelet alapján.

A védőnő orvosi vizsgálat és utasítás nélkül gyógyszert nem adhat ki.

Együttműködünk a helyi Népegészségügyi Intézettel, Gyermekvédelmi Szolgálattal, házi gyermekorvosokkal, egyéb társszakmákkal.

A szolgáltatás biztosítója: Székesfehérvár Megyei Jogú Város Humán Szolgáltató Intézet.

ISKOLAFOGÁSZAT:
RENDEL: KÉGL GY. U. 3.

Dr. KMEC ILDIKÓ
TEL.: 311-478

hétfő, szerda: 7°°-13°°
kedd,csütörtök: 13°°-19°°
péntek: 7°°-13°°

Dr. TORDAI GÁBOR
TEL.: 379-401
hétfő, szerda: 12:30-19:30
kedd, csütörtök: 8°°-14°°
péntek: 8°°-14°°

Nyári ügyelet

2019.07.04-2019.07.09 ügyeletes vezető telefonon érhető el:

HORVÁTH LAJOS ZOLTÁN igazgató

067 01980 251

2019.07.10-én SZERDÁN ügyeletes vezető 8.00-16.00 az iskolában kereshető.

LŐRINCZ LÁSZLÓ gyakorlati oktatásvezető

FELNŐTTOKTATÁSról érdeklődhetnek a felnottoktatas@gr-szechenyi.hu címen, vagy a 0622514040 Dunai Andreánál 8.00-14.00 között.

Felnőttoktatásról INNEN tájékozódhat.

Javító és Osztályozóvizsgák

Írásbeli javítóvizsgák időpontjai:

FIGYELEM! A KÖVETELMÉNYEK IDE KATTINTVA ÉRHETŐK EL!

1. augusztus 22. csütörtök
időpont tantárgy tanterem
9 óra magyar nyelv fsz. 29.
elektronika fsz. 27.
10 óra irodalom fsz. 29.
elektrotechnika fsz. 27.
gépészeti alapozó feladatok fsz. 28.
hálózati ismeretek M1. 110.
programozás M1. 116.
  1. augusztus 23. péntek
időpont tantárgy tanterem
9. óra matematika fsz. 28.
történelem fsz. 29.
komplex természettudomány, fizika fsz. 27.

A vizsgák szóbeli része az írásbelivel egyező napon, az írásbeli vizsgán megadott időpontban.

Akinek a táblázatban nem szereplő tantárgyból kell vizsgáznia, augusztus 22-én, csütörtökön 9 órakor jelentkezzen az iskola titkárságán!

Sikeres vizsgát kívánunk!